Zmenšiť textZväčšiť text

Materská škola

 08.07.2016

PREDVIANOČNÝ ČAS

Medzi  netrpezlivo očakávané dni patria zimné  dni mesiaca december. Deti po týždni hier a radosti s plyšovým Mikulášom čakajú na balíčky sladkostí .

K hlbokým dojmom, za tichučkého znenia kolied si deti každoročne môžu nájsť pod malým milým stromčekom kopu hračiek, didaktických pomôcok.

Deti navštevujúce MŠ v Magnezitovciach každoročne pod pedagogickým vedením vyrábajú spoločný darček pre rodinu  dekoráciu z prírodného materiálu.

  

Tento školský rok sme boli požiadaný kultúrnou komisiou vyrobiť dlhú reťaz na stromček pri ktorej sa deti s radosťou fotili.

 

Deti okrem toho,  na požiadanie vyrábali viacúčelový darček pre starkých.

                                                                                           

MŠ prispela aj k sviatku MDD na požiadanie bolo vyrobených viac ako tridsať medaily.

KARNEVAL SA VYDARIL

Mesiac február je znamením bálov, karnevalov, ani v našej materskej škole tomu pravidelne každým rokom nebýva inak. Spoločne s deťmi sme pracovali na výrobe pekných karnevalových masiek. Tento školský rok sme vyrábali z papierových tanierov, podľa záujmu detičiek, ktoré čo chcelo predstavovať a mohla sa začať parádna zábava. Tancovali, spievali, súťažili so sústredením a úsmevom  na tváričkách. Pozitívne ohlasy detí, radosť v očkách ma uistili, že si takúto príjemnú atmosféru zopakujeme aj na budúci rok.

   

    

SRDIEČKO NA DLANI-DEŇ MATIEK

Deti MŠ v Magnezitovciach pozvali svoje mamičky vlastnoručne vyrobenými pozvánkami do materskej školy pri príležitosti ich sviatku na hodnotný bohatý program.

 Slová lásky, vďaky, ktoré zneli z pesníčíek a básničiek pohladili srdiečka všetkých prítomných. Pri sľube, kedy  držali mamičky za ruku sa od dojatia zaligotala  v očiach aj slzička. Nádhernú atmosféru vystúpenia umocnili aj aktuálne kostýmy a doplnky k jednotlivým číslam programu. Deti sa ako šibnutím čarovného prútika menili z princezničiek na tanečnice, mamičky, cigánočky. Mamičkám odovzdali svojimi  malými ručičkami vyrobený darček a tento rok aj zošit s 21 prácami na ktorých boli kvietky a srdiečka pre ich jediné, milované mamičky .

Tohto podujatia sa zúčastnila aj zastupujúca pani starostka p. J. Kriaková, pochválila detičky a   nešetrila slovami vďaky a obdivu za realizáciu tejto peknej akcie.

     

   

 

OČAKÁVANÝ DEŇ KONEČNE NASTAL

Dostali sme pozvanie od p. Hudáka prísť sa pozrieť na malé jahniatka Na tento deň sa deti dlho tešili, keď sme sa vybrali svietilo krásne slniečko. Deti s nadšením a láskou pozorovali šantiace mláďatká, vymýšľali im mená- čertík, čokoládka...Pýtali sa na strážnych psíkov. Svoje zážitky z pozorovaného vyjadrili aj prácou na pracovných listoch.

Chcem sa pekne poďakovať p. Hudákovej, ktorá sa nám venovala, trpezlivo odpovedala na všetky zvedavé otázky detičiek a tak prispela k skvelej atmosfére, Nezabudnuteľným zážitkom krásne prežitej časti jedného so slnečných dní pre deti bolo aj, keď si mohli jahniatko  pohladkať.

 

ROZLÚČKA Z MŠ V MAGNEZITOVCIACH

Škol.r.2015 / 2016 sa končí

A už je tu čas, keď kráčaš preč od nás!

Čo prežili sme spolu v škôlke vieš len ty.

Ako sme sa spolu hrali, spievali a tancovali.

Ako sme sa v piesku hrali, chrobáčikov v trávičke obzerali.

Ako gombík nechcel poslúchať, ako šnúrka nezbedná nedala sa zaviazať.

Teraz už to ale všetko vieš, snáď si na nás v dobrom ako veľký/á spomenieš.