Aktuality

SEPAROVANIE ODPADU V OBCI MAGNEZITOVCE AKO SPRÁVNE SEPAROVAŤ ODPAD?

 23.05.2016

V našej obci separujeme tieto odpady:
- Do ZELENÝCH NÁDOB alebo igelitových vriec je potrebné vhodiť:
Nevratné obaly zo skla od nápojov, sklenené nádoby, tabuľové sklo, sklené črepy a pod.
Nevhadzuje sa: Porcelán, keramika, autosklo, zrkadlá, TV obrazovky a pod.

- Do ŽLTÝCH NÁDOB alebo igelitových vriec je potrebné vhodiť:
PET fľaše od nápojov (ich objem je potrebné najskôr znížiť napr. zošliapnutím, stlačením), kelímky, sáčky, fólie, polystyrén a pod. Plast neznamená len PET fľaše. Plasty sú v našich odpadkoch početnejšie ako papier a tak možno žlté kontajnery vidieť takmer na každom rohu. Mnohí si myslia, že sú určené výhradne pre zber PET fliaš z nápojov. Nie je to však pravda. Plastový odpad zahŕňa tégliky z mliečnych výrobkov, igelitové vrecká a potravinové obaly, fólie, igelitové tašky a všetky ostatné plastové obaly. Obaly patria do kontajneru deformované tak, aby zaberali čím menej miesta. Papierové etikety či plastové zátky fliaš odstraňovať netreba, na ďalšie spracovanie však nesmú putovať obaly od chemických látok, hliníkové viečka a výrobky z PVC.
Nevhadzuje sa:
Novodurové rúrky, obaly od nebezpečných látok, ako napr. motorových olejov, chemikálie, farby a pod.

Separovanie papieru v našej obci sa uskutočňuje priebežne a podľa potreby.

Odpad je v dnešnej dobe veľkým problémom. Škodí životnému prostrediu, zdraviu ľudí, ale aj ekonomike. Naučme sa správne triediť odpad a tým predchádzať znečisťovaniu životného prostredia, prostredia na bývanie a ľudský život. Naučte už svoje deti, že keď dostanú keksík, tak obal má smerovať do odpadkového koša a nie na zem. Žuvačka sa v prírode nerozpadne ani za 100 rokov. A podobne je to aj s plastmi. Preto rozmýšľajme pred tým, než opäť vynesieme odpad na nelegálnu skládku alebo ho len tak pohodíme do prírody, na zem, do svojho okolia. Ničíme tým prírodu a aj samých seba.

TRIEDIM ODPAD, SOM PRIATEĽ ZEME!!!
Obec Magnezitovce Vám praje Šťastný Nový rok 2018
04 / 01 / 2018

Obec Magnezitovce Vám praje Šťastný Nový rok 2018

Vážení spoluobčania do Nového roku 2018 Vám chcem zaželať nielen v svojom mene ale aj pracovníkov Obecného úradu, ako aj všetkých poslancov Obecného zastupiteľstva prajem veľa sily a šťastia v každodennom živote. Prijmite, prosím, aj želanie pevného zdravia, božieho požehnania, vzájomného pokoja a harmónie, zlepšenie medziľudských vzťahov, nech Vám prinášajú šťastie Vaše deti a nech sa dlho môžete tešiť z prítomnosti Vašich najbližších. Rozdávajme okolo seba dobrú náladu, usilujme sa prekonať zlo dobrom, znášajme nedorozumenia a ceňme si to, čo má naozaj hodnotu. Prajem Vám Šťastný a spokojný NOVÝ ROK 2018 ! Ing. Milan Pršebica starosta obce


1 2

Úradné hodiny

Pondelok: 07:30 - 12:30 13:00 - 15:30
Utorok: 07:30 - 12:30 13:00 - 15:30
Streda: 07:30 - 12:30 13:00 - 17:00
Štvrtok: NESTRÁNKOVÝ  DEŇ
Piatok: 07:30 - 14:00

Fotogaléria

Kalendár

Iné

Kalendár zvozu odpadu 2016